תערוכות עבר

בצוותא

ה''צוות'' וה''תא'': תפילה ורוח בפרט ובקהילה
תערוכה זו מציגה את עולם התפילה, הלימוד והרוח בדת היהודית, כפי שהם משתקפים בתפילת היחיד ובתפילת הרבים.

תפילה, קריאה ולימוד תורה ב''תא'' האישי של היחיד, אל מול תפילת ה''צוות'', המניין והקהילה- ה''צוותא'' של עולם הרוח של היהדות.
כל אלו נוכחים בתערוכה: תלמיד חכם המעמיק בלימודו, החזן המתעטף בטלית בתפילתו, הנער המניח תפילין, האישה בתפילתה האישית ועוד, למול המפגש הקהילתי עם ספר התורה ועיטוריו, הקריאה בתורה, הלימוד המשותף, התפילה במניין ועוד.
בתוך מכלול אוסף החפצים של מוזיאון היכל שלמה לאמנות יהודית ע''ש וולפסון, תערוכת ''בצוותא'' מאפשרת מבט לעולם יהודי בחיי הפרט והקהילה, ולגעגועים ולכיסופים אליו לאורך הדורות.

 

מוזה ON- מרחב למידה פעילה

המרחב מחולק למספר מוקדים ומעוצב כמגרש משחקים מטפורי: קיר טיפוס, ארגז חול, נדנדות, סולם ערכים ועוד. בכל חלק ניתן דגש על יחסי הגומלין שבין האוסף ובין המבקר. הפעילויות השונות במרחב מאפשרות יישום של ערכים הומניסטיים ודמוקרטיים ברוח התרבות היהודית.
החדר מאפשר מפגשי שיח, הרצאות, שימוש בטכנולוגיה, סדנאות דינמיקה קבוצתית וסדנאות יצירה בקבוצות גיל שונות.
מטרת המפגשים והתערוכות בחדר זה הינה לעודד את ההבעה האישית של התלמידים, הסטודנטים והמורים ולהקדיש זמן לבירור שאלות לפני הביקור במוזאון ולאחריו.

עולם קטן

 

אמנות יהודית בגובה העיניים

חדר חווייתי ובו חפצים מתוך אוסף המוזיאון שהמשותף להם הוא גודלם הזעיר: הדיורמות מספרות את סיפורו של העם היהודי מימי אברהם אבינו עד חורבן בית המקדש,תצוגת המיקרוגרפיה- שיאים חדשים בכתב זעיר על חפצים שונים, ובתי עץ מיניאטוריים שבהם חפצי יודאיקה קטנטנים. אמנות יהודית בגובה העיניים

להרחבה