גם מוזיאון לאמנות יהודית בהיכל שלמה לוקח חלק במיזם ״שבת ישראלית״ של המועצה לשימור אתרי מורשת ומשרד התרבות עם מגוון סיורים חינמיים!!

הסיורים מותאמים לשומרי שבת! עכשיו כולם יכולים לבוא בשישי עם המשפחה והחברים ולהנות מבילוי מרתק שמשלב בתוכו מורשת ציונות והיסטוריה. מחכים לכם אצלנו !!!


הסיורים הכלולים בתכנית:


המשולש הירושלמי, סיור אדריכלי

משולש הרחובות המלך ג'ורג', יפו ובן יהודה היה ליבה הפועם של ירושלים עם מוסדות המדינה שבדרך, בית הכנסת הלאומי, כנסת ישראל והדרך הסלולה הראשונה בישראל. רבים מהמוסדות עזבו למקומות מרווחים יותר, אך מרכז העיר של ירושלים לא יוותר בקלות על שמו ומעמדו. הסיור יתחיל בבניין ההיסטורי היכל שלמה ובתצפית המרהיבה הנשקפת מגג הבנין ,נעבור בין אבני דרך .אדריכליות, היסטוריות ואנושיות בלבה של ירושלים המערבית


סיור אמנות ואמנים- חכמת הלב

מאז הקמת האקדמיה לאמנות לפני למעלה ממאה שנה היתה ירושלים לבירת אמנות לאומית ובינלאומית. בסיורינו במרכז ההיסטורי של ירושלים, נצא ממוזיאון לאמנות יהודית היכל שלמה, לעבר בניין בצלאל ההיסטורי המשמש כיום את המחלקה לאדריכלות. ומבצלאל נמשיך לתערוכה המרתקת של מכללת הדסה בבניין ההיסטורי ברחוב הנביאים לאורך הדרך נעבור בפינות קסומות, נראה דוגמאות של אמנות רחוב עכשווית ונפגוש אמנים פעילים הממשיכים לפעול ברוח הפסוק "כל חכם לב בכם יבואו ויעשו"        


האדם תבנית נוף שכונתו

סיור אדריכלי בשכונת רחביה בסיור זה נסייר לאורך רחובותיה של שכונת הרווחה, שכונת רחביה, אחת משכונות הגנים שהוקמו בירושלים בתקופת המנדט. נכיר את הסיפור האנושי והסיפור האדריכלי מאחורי בתיה, נספוג את האווירה הייחודית שנשתמרה בה


פינות נסתרות ברחוב המלך דוד

פינות חן יפיפיות ונסתרות מן העין ממתינות להתגלות ולחשוף את סיפורן. סיורינו מתחיל בגבעת בתצפית וסיפור הממצא המרתק בגבעת התנ"ך, נעבר דרך השכונות ההיסטוריות של משכנות שאננים ומחנה ישראל ובין לבין נפגוש בסיפורה של ארץ ישראל במהלך המאה העשרים. נסכם את הסיור בתצפית מרהיבה מגג מוזיאון היכל שלמה בזווית על התפתחות ירושלים במאה העשרים ואחת.


** הסיורים מותנים בהרשמה מראש ומינימום של משתתפים.


לפרטים נוספים על התוכניות : 02-5889010


להרשמה דרך ״שבת ישראלית״

מוזאון היכל שלמה לאמנות יהודית ע''ש וולפסון שוכן בבניין ההיסטורי ''היכל שלמה'' בלב ירושלים. המוזאון מציג תערוכות קבע ותערוכות מתחלפות המתבססות על אוסף עשיר של פריטים מתחומי מורשת, יודאיקה, ותרבות יהודית-ישראלית. אוסף המוזאון נחשב לאחד מאוספי היודאיקה החשובים בעולם, והוא מכיל פריטים מימי בית שני ועד ימינו, ממגזרים ומקהילות ברחבי העולם.

הצהרת נגישות
  • יום א: 9:00 עד 15:00
  • יום ב: 9:00 עד 15:00
  • יום ג: 9:00 עד 18:00
  • יום ד: 9:00 עד 17:00
  • יום ה: 9:00 עד 15:00

  • רח' המלך ג'ורג' 58 ירושלים
  • hechalsh@gmail.com
  • 02-588-9010
Built by inter.neto, 2020